O kancelarii

Adwokat Patrycja Niepelt

Adwokat Patrycja Niepelt - Wodzisław Śląski, Rybnik

Niegdyś często słyszałam, że sprawy karne nie są dla kobiet, lecz prawo karne jest moją pierwszą fascynacją od samego początku przygody z prawem, a jak mówią „stara miłość nie rdzewieje” 🙂

Podczas wykonywanej praktyki nauczyłam się, że nie każda sprawa o to samo przestępstwo jest taka sama i każda wymaga indywidualnego podejścia oraz zaangażowania, gdyż niejednokrotnie wiele można zdziałać. Ponadto każda sprawa to nie tylko akta, a człowiek.

Niejednokrotnie ludzie mówią, że skoro akt oskarżenia wniósł prokurator a ja jestem pokrzywdzonym to „gramy w jednej lidze” i prokurator mi pomoże. Niestety to tak do końca nie działa. Zwłaszcza, że aby pokrzywdzony mógł czynnie uczestniczyć w całym procesie karnym oraz np. otrzymać należne mu zadośćuczynienie nie można tracić czujności i należy podejmować odpowiednie kroki prawne, które nie leżą w gestii prokuratora.

Pracowałam także jako społeczny kurator sądowy i dlatego nie są mi obce kwestie związane z prawem karnym wykonawczym np. odroczenie wykonania kary czy dozór elektroniczny.

Więcej informacji o specjalizacji z prawa rodzinnego można znaleźć na stronie praworodzinne.info

Zajmuję się kompleksowo prawem rodzinnym, w tym również na styku z prawem karnym.

W ramach postępowania karnego prowadzę sprawy dotyczące:
- przestępstw przeciwko rodzinie (znęcanie, niealimentacja),
- przestępstw seksualnych (po stronie pokrzywdzonych),
- przestępstw medycznych
- oraz przestępstw drogowych (w tym jazda pod wpływem alkoholu i jazda po spożyciu alkoholu).

Adwokat Tomasz Kazubski

Adwokat Tomasz Kazubski - Rybnik, Wodzisław Śląski

Prawo karne to klasyka rzemiosła adwokackiego. Każdy adwokat miał podstawy na aplikacji. Jednak ze świecą szukać adwokata, który zajmuje się przede wszystkim prawem karnym.

Moja fascynacja prawem karnym wynika przede wszystkim z doświadczenia jak wiele można zrobić, kiedy prokuratorowi wydaje się, że wszystko jest proste.

Czasami znajomi pytają mnie, jak to jest, że bronię przestępców. A ja im odpowiadam, że jest tyle pomyłek, często związanych z powierzchownym prowadzeniem spraw, że rola obrońcy jest istotna. W wielu sprawach udaje się zmniejszyć wymiar kary, zaś uniewinnienia nie są znów taką rzadkością.

Bardzo lubię kwestionować opinie biegłych. Z jednej strony jest to wyzwanie intelektualne najwyższej próby, z drugiej jednak strony jest to czynność, która zajmuje bardzo dużo czasu.

Jeżeli pomagam pokrzywdzonym to koncentruję się na tym, aby uzyskali oni odpowiednie zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Lubię również podejmować się spraw, gdzie trzeba ustalić i znaleźć sprawcę przestępstwa.