O kancelarii

Adwokat Tomasz Kazubski

Adwokat Tomasz Kazubski - Rybnik, Wodzisław Śląski

 

Adwokat Wodzisław Śląski

Prawo karne to klasyka rzemiosła adwokackiego. Każdy adwokat miał podstawy na aplikacji. Jednak ze świecą szukać adwokata, który zajmuje się przede wszystkim prawem karnym.

Moja fascynacja prawem karnym wynika przede wszystkim z doświadczenia jak wiele można zrobić, kiedy prokuratorowi wydaje się, że wszystko jest proste.

Czasami znajomi pytają mnie, jak to jest, że bronię przestępców. A ja im odpowiadam, że jest tyle pomyłek, często związanych z powierzchownym prowadzeniem spraw, że rola obrońcy jest istotna. W wielu sprawach udaje się zmniejszyć wymiar kary, zaś uniewinnienia nie są znów taką rzadkością.

Bardzo lubię kwestionować opinie biegłych. Z jednej strony jest to wyzwanie intelektualne najwyższej próby, z drugiej jednak strony jest to czynność, która zajmuje bardzo dużo czasu.

Jeżeli pomagam pokrzywdzonym to koncentruję się na tym, aby uzyskali oni odpowiednie zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Lubię również podejmować się spraw, gdzie trzeba ustalić i znaleźć sprawcę przestępstwa.